AC Sparta Praha pomáhá hledat rodiče

AC Sparta Praha se rozhodla k příležitosti Mezinárodního dne rodiny (15. května) věnovat ligové utkání s FK Mladá Boleslav pěstounským rodinám. Klub z Letné se připojí ke kampani Hledáme rodiče, která má kromě vyhledávání a získávání nových pěstounů zvýšit povědomí o náhradní rodinné péči. Snaží se také o zvýšení společenské prestiže pěstounských rodin.

„Pracujeme tak, aby i Sparta fungovala jako jedna velká rodina. Jde nám o vytvoření těsného vztahu mezi hráči, lidmi z klubu a fanoušky. Proto vnímám spojení s touto kampaní velmi pozitivně,“ prohlásil hlavní trenér sparťanského A týmu Vítězslav Lavička.

Klub pozval při této příležitosti do ochozů stadionu pěstounské rodiny, zároveň věnuje na podporu kampaně výnos z prodeje vstupenek na rodinnou tribunu. Dále poputuje na konto nadace, pomáhající pěstounským rodinám, výtěžek ze speciální prodejní akce lístků na portálu Slevomat.cz.

Na fanoušky čekají v neděli na Letné dárky pro děti i informační materiály pro dospělé, kteří by se o náhradní rodinné péči chtěli dovědět více. Finančně podpořit děti v pěstounských rodinách mohou diváci zápasu přímo na místě. Poděkováním jim bude designový náramek „Kruh rodiny“ z dílny návrhářek Báry Nussbaum a Terezy Šmahové.

„Mezinárodní den rodiny, který připadá na 15. května, budeme slavit po celý týden různými akcemi nejen v Praze, ale také v regionech. Chceme tak poděkovat pěstounům, kteří poskytli svůj domov, péči a lásku dětem, které by jinak z různých důvodů musely vyrůstat v ústavní péči,“ vysvětluje Marie Oktábcová, ředitelka Nadačního fondu J&T, který projekt Hledáme rodiče zastřešuje.

„Věříme, že se nám díky kampani Hledáme rodiče podaří oslovit další zájemce o pěstounskou péči a nalézt tak náhradní rodinu co největšímu počtu dětí, které ze závažných důvodů nemohou vyrůstat ve své původní (biologické) rodině,“ dodává Marie Oktábcová.

Na páteční tiskové konferenci byl přítomen také útočník Sparty David Lafata, jehož doprovázela manželka Kamila, syn Toník a dcera Vanda. „Dokud jsme neměli děti, tak jsem určité věci bral jinak. Když to vztáhnu na fotbal, tak jsem každou porážku nebo neúspěch hodně prožíval,“ vyprávěl nejlepší střelec Gambrinus ligy.

„Po založení rodiny jsem toho hodně přehodnotil. A není nic lepšího, než přijít domů po tréninku nebo zápasu a ve společnosti dětí se odreagovat a přijít na jiné myšlenky,“ prohlásil zkušený fotbalista, z jehož dcery Vandy je fotbalový odborník. „Vanda už pár připomínek k mým výkonům měla, všechny jsem si vzal k srdci a řídím se jimi,“ dodal v žertu.

Zdroj: http://hledamerodice.cz/slavime-se-spartou-tyden-rodiny-news-31.html

Video z tiskové konference k dispozici zde:
http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/ac-sparta-praha-pomaha-...