Lidé
Chris Gardiner
Pěstoun ve Velké Británii 1972–1989. Organizátor a první předseda Britské národní asociace pěstounské péče (1974). Zakladatel Mezinárodní organizace pěstounské péče (IFCO) a její bývalý prezident. Podílel se na organizaci světových a regionálních konferencí IFCO např. ve Velké Británii, Argentině, České republice, na Slovensku, na Maltě. V roce 1996 odešel ze svého místa u anglického ministerstva školství a přestěhoval se na Ukrajinu, kde pracoval pro UNICEF jako manažer programu v rámci nového národního projektu deinstitucionalizace s ukrajinskými a britskými partnery. Na Ukrajině rovněž založil pobočku britské neziskové organizace s mezinárodní působností EveryChild. Aktivně působí jako dobrovolník a člen výboru pro IFCO. Je mezinárodně uznávaným konzultantem v oblasti náhdradní rodinné péče, působí jako školitel, přednášející. Aktivně spolupracuje s organizací Eurochild.
Jako školitel působil ve více jak dvaceti zemích.
Projekty z poslední doby
- 2004 – jmenován členem řídící skupiny evropského projektu Quality4Children. a skupiny neziskových organizací v rámci pracovní skupiny pro Pokyny OSN pro děti v alternativní péči, vytvářených pod hlavičkou Úmluvy OSN o právech dítěte
- 2005 – jmenován do poradní skupiny sítě UNICEF pro kvalitnější péči
- 2006 – zakládající člen/školitel Výměnného školicího programu akce pro rovnoprávnost dětí.
- 2007 – jmenován poradcem/konzultantem Občanského sdružení Člověk hledá člověka
- 2008 – jmenován poradcem/konzultantem Red Relaf – latinskoamerické sítě pěstounské péče
- 2008 – zakládá pracovní tématickou skupinu "Children in Alternative care" v rámci organizace Eurochild, zvolen jejím předsedou
- 2009 – podruhé zvolen prezidentem IFCO
Danka Žilinčíková
Danka Žilinčíková vyštudovala sociálnu pedagogiku na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. V sociálnej oblasti pôsobí od roku 1997. Profesionálne sa venovala poradenstvu a vzdelávaniu náhradných rodičov a profesionálnych náhradných rodičov a presadzovaniu citlivých riešení a odborných služieb pre deti vo vysokom ohrození: novorodenci opustení matkou, deti do 1 roka odnímané z rodinného prostredia, deti odnímané z vlastnej rodiny, deti ohrozené dlhodobým pobytom v ústavnej starostlivosti a deti umiestňované do náhradných rodín. V súčasnosti pracuje ako koordinátor lokálneho projektu Banská Bystrica – mesto rodiny (www.bb.mestorodiny.sk) a poskytuje poradenstvo a terapie v oblasti rodín vo vysokom ohrození ( v akreditovanom neštátnom subjekte Návrat : www.navrat.sk). Pôsobí aktívne ako supervízorka sociálnej práce v Asociácii supervízorov a sociálnych poradcov, ale aj ako lektorka a školiteľka v oblasti pomoci rodinám v ohrození. V rámci celoeurópskej siete pôsobila ako národná koordinátorka projektu Quality4Children – Quality in the best interest of the child (Európske štandardy kvality náhradnej starostlivosti).
Tereza Gardiner
Tereza Gardiner vystudovala EA VOŠ sociálně právní v Brně a na Filozofické fakultě UK obor sociální práce. Pracovala v organizaci HoSt Home-Start ČR zaměřující se na preventivní podpůrné programy rodinám prostřednictvím školených dobrovolníků - rodičů. Zkušenosti v oblasti sanace rodin získala v organizaci STŘEP, kde pracovala jako terénní sociální pracovnice. Spolupracuje s neziskovými organizacemi v oblasti náhradní rodinné péče, zejména s o.s. Člověk hledá člověka, konkrétně v projektu Centrum pro rodiny. Je aktivní členkou mezinárodních organizací IFCO - International Foster Care Organisation a Eurochild, jejichž konferencí a seminářů se pravidelně účastní. Působí jako lektorka kurzů pro náhradní rodiče, sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách.
Kateřina Šlesingerová
Kateřina Šlesingerová vystudovala právnickou fakultu UK, pracovala v Institutu pro kriminologii a sociální prevenci, kde se mimo jiné podílela na výzkumech kriminality mladistvých a možnostech její prevence, výzkumech domácího násilí a jeho vlivu na děti.
Potřeby dětí vyrůstajících mimo vlastní rodinu a pěstounských rodin poznala při práci ve Fondu ohrožených dětí, v nadačním fondu Rozum a Cit a především ve Středisku náhradní rodinné péče. Věnovala se poradenství rodinám, programům pro děti v ústavní výchově a také výzkumu potřeb mladých lidí odcházejících z ústavní výchovy.
Působila jako národní koordinátorka projektu Quality4Children.
Působila jako koordinátorka projektu Profesionalizace NRP realizovaného Asociací náhradních rodin ČR.
V letech 2012-2014 pracovala na Ministerstvu práce a sociálních věcí.
Od ledna 2015 je ředitelkou doprovázení v obecě prospěšné společnosti Dobrá rodina.
- Pro psaní komentářů se přihlašte
Poslední komentáře
11 let 8 týdnů zpět
11 let 8 týdnů zpět
11 let 9 týdnů zpět
11 let 11 týdnů zpět
11 let 12 týdnů zpět
12 let 30 týdnů zpět
12 let 47 týdnů zpět
12 let 49 týdnů zpět
12 let 49 týdnů zpět
12 let 50 týdnů zpět