Rodina Cockových z Anglie pomohla v průběhu let 219 pěstounským dětem

Rodina Cockových pomohla v průběhu let 219 dětem svou láskou, která nemá mezí.

--------------------------
Péče o vlastní dětí může být vyčerpávající, co teprve Carol a Stuart Cockovi, kteří se starali o 219 cizích dětí.

Začali jako pěstouni novorozenců a batolat v roce 1968 a nyní, v červnu 2012, by měli jít do důchodu. Na svou oslavu zlaté svatby pozvali i některé z dětí, o které v minulosti pečovali.

Penzi ale opět odkládají, protože byli znovu požádáni vzít si do pěstounské péče další miminko a to se prostě nedá tak jednoduše odmítnout.

Carol, která má sama 3 vlastní děti, tvrdí, že to bude skutečně již poslední umístění, pokud tedy nebudou znovu požádáni.

Ve svých 69 letech říká: "Milujeme tuto práci. Skutečně cítíte, že děláte něco dobrého. Když vidíte některé z miminek, jak v ubohém jsou stavu, jak postupně přibývají na váze, jak se smějí, je to ten skutečný smysl a chlouba."

Carol a její manžel Stuart (71), bývalý manažer lomu, bydlí na předměstí March města Huddrsfield ve West York v Anglii. První dítě si vzali do pěstounské péče, když jejich druhému vlastnímu bylo 18 měsíců.

Carol sama vyrůstala v chudobě a vždy chtěla ostatním v podobné situaci dát šanci z té bídy uniknout. Dodává, že si vždy přála, aby každé její dítě mělo to nejlepší a nemuselo projít dětstvím, které sama prožila. Prvnímu našemu pěstounskému chlapci bylo 6 dnů. Jeho velmi mladistvá matka dostala od svých rodičů jasnou zprávu - buď se chlapce vzdá nebo půjde z domu.

"Starali jsme se o něj a milovali jej po celých 7 týdnů, než sociální pracovník přivedl na návštěvu jeho nové rodiče, nejprve na návštěvy, poté si jej vzali již napořád."

"Myslela jsem, že mi pukne srdce a rozhodla se, že nemůžu něčím takovým projít znovu. Ale Stuart mi připomněl, jak pyšní musí být noví rodiče tohoto chlapečka a pokud jsme byli schopní udělat tolik pro něj, kolika dalším můžeme dát takhle dobrý start do života."

Po řadu let pečovali o další děti, včetně těch nedonošených, dětí s Downovým syndromem a dalších s řadou specifických potřeb. Jedno z nich s nimi, nyní ve věku 33 let, stále žije. Carol dodává: "Jakmile vidíte, jakou radost z nich nový rodiče mají, víte, že to stojí za tu námahu."

--------------------------------------------------
Článek v angličtině s fotografií"We just can't stop caring: Meet the couple who have fostered 219 children" na http://www.mirror.co.uk/news/real-life-stories/meet-the-couple-who-have-...
Mirror News